مقاله های ماه ژوئن ٢٠٠۵ در حوزه علوم کتابداری و اطلاع رسانی

 

    طبق نامه دریافت شده از آرلن آیز مدیر پایگاه اطلاعاتی Informed Librarian Onlineمقاله لاری هنری منتشر شده در مجله وب شناسی به عنوان مقاله ماه در پایگاه اطلاعاتی Informed Librarian Onlineکه یک پایگاه تخصصی در حوزه علوم کتابداری و اطلاع رسانی است معرفی شده است. قابل ذکر است که این مقاله در ماه می ٨۴۴ خواننده داشته است و دومین مقاله مجله وب شناسی است که در این پایگاه توسط ویراستاران به عنوان مقاله ماه انتخاب می شود.

 این پایگاه اطلاعاتی در نیوجرسی آمریکا در سال ١٩٨١ راه اندازی شده که ٢٨٠ مجله بین المللی انگلیسی زبان در حوزه علوم کتابداری را بر اساس نظام نمایه سازی درون بافتی مبتنی بر کلیدواژه در متن (KWIC) یا به عبارت دیگر نمایه سازی گردان، نمایه سازی می کند. البته نظام استفاده شده در این پایگاه با نظام سنتی نمایه سازی گردان تا حدودی متفاوت است. به عنوان نمونه، کل متن یک مقاله را نمایه سازی کرده و سپس چیزی شبیه به نظام Cashedدر موتور کاوش گوگل، کلیدواژه جستجو شده را با رنگ خاصی نشان می دهد.

/ 2 نظر / 40 بازدید
علی لفطه

با سلام و عرض تبريک به خاطر انتشار شماره جديد وب شناسی. اميدوارم هميشه موفق باشيد.

مجله وب شناسی

جناب آقای لفطه با سلام. از اینکه لطف فرموده و در وبنوشت مجله وب شناسی یادداشت ارسال فرموده اید، بسیار سپاسگزاری می نماییم. با سپاس فراوان.